Super Milan

Ac Milan-shqip.newgoo.net Vetem Per Ju
 
ForumForum  PortaliPortali  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  
identifikimi
Identifikimi:
Fjalëkalimi:
Më Identifiko Automatikisht: 
:: Harrova fjalkalimin
Top posters
Atif22
 
dionisi44
 
lorik krasniqi
 
Milanello
 
dini
 
Dionis
 
lanti
 
mentori_mitro
 
sadik.09
 
May 2018
MonTueWedThuFriSatSun
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
CalendarCalendar
< class="" height="25"> Kush është në linjë
1 Përdorues në Linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 1 vizitor

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 18 më Sun Nov 30, 2014 4:03 pm
Statistikat
Forumi ka 48 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri visar maliqi

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 302 artikuj v 206 temat
Partnetneret
www.ihg-crew.org
Sondazh
Kush Do Ta Fitoj Scudeton?
Ac Milan
82%
 82%  [ 9 ]
Fc Inter
9%
 9%  [ 1 ]
Juventus
0%
 0%  [ 0 ]
Lazio
0%
 0%  [ 0 ]
As Roma
9%
 9%  [ 1 ]
Fiorentina
0%
 0%  [ 0 ]
Ndonje ekip Tjeter
0%
 0%  [ 0 ]
Totali i votave : 11

 

Ndaj Maltës vetëm fitore

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
Autori Mesazh
Atif22
Web Master
avatar


Age : 23 Join date : 28/09/2008 Numri i postimeve : 258 Location : prishtina

MesazhTitulli: Ndaj Maltës vetëm fitore   Fri Oct 03, 2008 10:28 pm

Barazimi kundër Suedisë së konsideruar si një nga pretendentët për vendin e parë në Grupin 1 të eliminatorëve, ka lënë një vello kënaqësi te kombëtarja shqiptare.

Për më tepër, ai ka lënë pas edhe një moral të lartë të kuqezinjve, një gjë e domosdoshme dhe i bën vetëm se mirë futbollit.

Malta
Por kohë për festë nuk ka, pasi distanca për takimin e radhës është e shkurtër. Në derë ka mbërritur Malta dhe Shqipërinë e pret një objekti i vetëm: fitorja.Toleranca këtu nuk ka aspak vend. Bëhet fjalë për një jo i nivelit të Suedisë, por nënvlerësimi mund të shembë gjithçka të ndritur deri tani. Skuadra e trajnerin Dusan Fitzel nuk duket se i trembet përballjes me ne, edhe pse do të ketë mungesën e mbrojtësit Ian Azopardi, për motive familjare.

Kapiteni Gilbert Agius ka deklaruar: “Do të luajmë, ashtu siç dimë. Vetëm kështu ne mund të arrijmë rezultate. Duhet të kujdesemi vetëm për veten tonë”.

Kundër Portugalisë, maltezët demonstruar një lojë të dobët, duke mos u bërë për asnjë moment problem për “brazilianët” e Evropës. Pësuan një humbje të thellë 0-4 në shtëpi.

Megjithatë nuk duhet paragjykuar nga kjo. Ambiciet e Maltës nuk janë të mëdha, por një nga objektivat e saj është të lërë pas në renditjen e grupit njërin nga kundërshtarët e grupit. Dhe shpresat më të mëdha të tyre janë të përfitojnë diçka në përballjen ndaj nesh.

Tri pikët

Ndërsa ne, nëse kemi objektiv të përmirësojmë veten tonë në krahasim me të kaluarën, është më shumë se detyrim që t’i shfrytëzojmë në maksimum ndeshje të tilla.Edhe pse duhet të ruhen nga euforia dhe vetë kuqezinjtë e dinë mirë një gjë të tillë. Të gjithë në kor e kanë bërë të njohur se synimin e vetëm të kësaj ndeshjeje dhe ka një seriozitet në vlerësimin e kësaj ndeshjeje.

Mes fjalëve të tyre shikohet dëshira për ta mbajtur lart entuziazmin e post-Suedisë. Duke filluar që nga trajneri Arie Haan, i cili vendin që gjeti në zemrën e shqiptarëve pas Suedisë duhet ta mbajë gjithmonë, vetëm duke e merituar.

“Për ne festa mbaron këtu, pasi festa e madhe është Malta, tha tekniku holandez. Po ju them që do të jetë një ndeshje e vështirë, shumë e vështirë.

Do të jetë një takim tjetër për nga natyra se si do ta interpretojmë lojën. Mund të ndryshojmë edhe në formacionin titullar”. Por Haan nuk është i vetëm. Si ai mendojnë edhe protagonistët kryesorë, që duhet ta realizojnë atë, duke filluar nga kapiteni Altin Lala, apo zëvendësi i tij, Lorik Cana.“Mendoj se do të jetë një ndeshje e vështirë”, thotë Lala. “Duhet të japim maksimumin, pasi vetëm fitorja është rezultati që na kënaq”, mbështet Cana. Skela kërkon përqendrim: “Nuk duhet nënvlerësuar asnjë kundërshtar. Duhet të marrim tri pikë medoemos”. Dhe sigurisht, pasi çdo gjë përveç tri pikëve do të ishte vetëm një dështim. /tch/
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://acmilan-shqip.newgoo.net

Ndaj Maltës vetëm fitore

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit: Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Super Milan :: Jashte teme :: Sende per futboll -