Super Milan

Ac Milan-shqip.newgoo.net Vetem Per Ju
 
ForumForum  PortaliPortali  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  
identifikimi
Identifikimi:
Fjalëkalimi:
Më Identifiko Automatikisht: 
:: Harrova fjalkalimin
Top posters
Atif22
 
dionisi44
 
lorik krasniqi
 
Milanello
 
dini
 
Dionis
 
lanti
 
mentori_mitro
 
sadik.09
 
May 2018
MonTueWedThuFriSatSun
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
CalendarCalendar
< class="" height="25"> Kush është në linjë
1 Përdorues në Linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 1 vizitor

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 18 më Sun Nov 30, 2014 4:03 pm
Statistikat
Forumi ka 48 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri visar maliqi

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 302 artikuj v 206 temat
Partnetneret
www.ihg-crew.org
Sondazh
Kush Do Ta Fitoj Scudeton?
Ac Milan
82%
 82%  [ 9 ]
Fc Inter
9%
 9%  [ 1 ]
Juventus
0%
 0%  [ 0 ]
Lazio
0%
 0%  [ 0 ]
As Roma
9%
 9%  [ 1 ]
Fiorentina
0%
 0%  [ 0 ]
Ndonje ekip Tjeter
0%
 0%  [ 0 ]
Totali i votave : 11

 

Disa statistika për Ligën e Kampionëve

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
Autori Mesazh
Atif22
Web Master
avatar


Age : 23 Join date : 28/09/2008 Numri i postimeve : 258 Location : prishtina

MesazhTitulli: Disa statistika për Ligën e Kampionëve   Fri Oct 03, 2008 10:27 pm

Në prag janë ndeshjet e dyta të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve, garës më prestigjioze të futbollit në Evropë.

Të martën zhvillohet derbi ndërmjet të Bayern Munichut dhe Lyonit në Allianz Arena.

Nga ndeshjet e të mërkurës që bien në sy është, përballja në mes të Interit dhe Werder Bremenit, në Giuseppe Meazza, si dhe ekipet e dy shqiptarëve, Lorik Canës dhe Arian Beqajt.

Marseille i Canës udhëton në kryeqytetin spanjoll për t’u takuar me Atletico de Madrid, ndërsa skuadra e Beqajt, Anorthosis, pret në shtëpi ekipin grek Panathinaikos.

Për të nxitur emocionet tuaja para ndeshjeve të radhës, po ju sjellim disa shifra më interesante të ndeshjeve të Ligës së Kampionëve:


Fitoret më të thella:

8-0: Liverpool-Besiktas (06.11.2007)

7-0: Arsenal-Slavia Praga (23.10.2007)

7-0: Juventus-Olimpiakos (10.12.2003)


Më shumë gola në një edicion
12: Ruud van Nistelrooy (Manchester United, 2002-2003)

4 gola në një ndeshje:
- Marco van Basten,
- Simone Inzaghi,
- Dado Prso,
- Ruud van Nistelrooy,
- Andriy Shevchenko.

Tre golat më të shpejtë
- Për 10.03 sekonda: Roy Makaay për Bayernin në ndeshjen Bayern Munich - Real Madrid (1-1)
- Për 20.07 sekonda: Gilberto për Arsenalin në ndeshjen PSV Eindhoven-Arsenal (4-0)
- Për 20.12 sekonda: Alesandro Del Piero për Juventusin në ndeshjen Manchester United - Juventus
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://acmilan-shqip.newgoo.net

Disa statistika për Ligën e Kampionëve

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit: Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Super Milan :: Jashte teme :: Sende per futboll -