Super Milan

Ac Milan-shqip.newgoo.net Vetem Per Ju
 
ForumForum  PortaliPortali  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  
identifikimi
Identifikimi:
Fjalëkalimi:
Më Identifiko Automatikisht: 
:: Harrova fjalkalimin
Top posters
Atif22
 
dionisi44
 
lorik krasniqi
 
Milanello
 
dini
 
Dionis
 
lanti
 
mentori_mitro
 
sadik.09
 
July 2018
MonTueWedThuFriSatSun
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
CalendarCalendar
< class="" height="25"> Kush është në linjë
2 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 2 vizitorë

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 18 më Sun Nov 30, 2014 4:03 pm
Statistikat
Forumi ka 48 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri visar maliqi

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 302 artikuj v 206 temat
Partnetneret
www.ihg-crew.org
Sondazh
Kush Do Ta Fitoj Scudeton?
Ac Milan
82%
 82%  [ 9 ]
Fc Inter
9%
 9%  [ 1 ]
Juventus
0%
 0%  [ 0 ]
Lazio
0%
 0%  [ 0 ]
As Roma
9%
 9%  [ 1 ]
Fiorentina
0%
 0%  [ 0 ]
Ndonje ekip Tjeter
0%
 0%  [ 0 ]
Totali i votave : 11

 

10 kuriozitete për Ligën e Kampionëve

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
Autori Mesazh
Atif22
Web Master
avatar


Age : 23 Join date : 28/09/2008 Numri i postimeve : 258 Location : prishtina

MesazhTitulli: 10 kuriozitete për Ligën e Kampionëve   Fri Oct 03, 2008 10:23 pm

1. Manchester United është fituesi i fundit i Ligës së Kampioneve. Përveç edicionit 2007-2008, Djajtë e Kuq, në krye me Sir Alex Ferguson, e kanë fituar Ligën e Kampionëve edhe në sezonin 1998-1999.

2. Reali Madrid është klubi më i suksesshëm në Ligën e Kampioneve. Klubi spanjoll e ka fituar titullin e kampionit të Evropës gjithsej 9 herë. Të fundit herë Reali e fitoi Ligën e Kampionëve në vitin 2002.

3. Los Merengues mbajnë edhe një tjetër rekord unikal, të paarritshëm deri tani: e kanë fituar pesë herë radhazi titullin e kampionit të Evropës. Kjo ka ndodhur në periudhën nga viti 1956 deri në vitin 1960.

4. Sulmuesi i Reali Madridit, Raul Gonzales, është golashënuesi më i mirë i garës më të fortë evropian. Spanjolli ka shënuar 61 gola në këtë garë.

5. Marchelo Lippi është trajneri i cili ka arritur katër herë në finalen e Ligës së Kampioneve, më shumë se çdo trajner tjetër. Përzgjedhësi, i cili aktualisht drejton kombëtaren italiane, suksesin në garën evropiane e ka arritur me Juventusin në vitet: 1996, 1997, 1998, dhe 2003.

6. Clarence Seedorf është i vetmi lojtar që ka fituar trofeun me tre ekipe të ndryshme, Holandezi ka triumfuar në Ligën e Kampionëve me Ajaxin në vitin 1995, me Real Madridin në vitin 1998 dhe Milanin (2003 dhe 2007).

7. Hernan Crespo është i vetmi lojtar që ka shënuar në Ligën e Kampioneve me pesë ekipe të ndryshme: Parma, Lazio, Inter, Chelsea dhe Milan.

8. Goli më i shpejtë në Ligën e Kampioneve është shënuar pas 10 sekondash nga holandezi Roy Makkayt, kur luante për Bayern Munichun. Goli i holandezit u shënua kundër Real Madridit në vitin 2007.

9. Paolo Maldini, është i vetmi lojtar që ka luajtur në finalet e Ligës së Kampioneve në tre dekada të ndryshme.

10. Finalistët nga i njëjti vend janë këto: finalja spanjolle e vitit 2000 në Paris, kur u takuan Real Madrid dhe Valencial; finalja italiane e vitit 2003, kur u takuan Milan dhe Juventusi, dhe finalja e këtij viti, 2008, kur u përballen dy ekipet angleze, Manchester United dhe Chelsea.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://acmilan-shqip.newgoo.net

10 kuriozitete për Ligën e Kampionëve

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit: Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Super Milan :: Jashte teme :: Sende per futboll -