Super Milan

Ac Milan-shqip.newgoo.net Vetem Per Ju
 
ForumForum  PortaliPortali  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  
identifikimi
Identifikimi:
Fjalëkalimi:
Më Identifiko Automatikisht: 
:: Harrova fjalkalimin
Top posters
Atif22
 
dionisi44
 
lorik krasniqi
 
Milanello
 
dini
 
Dionis
 
lanti
 
mentori_mitro
 
sadik.09
 
May 2018
MonTueWedThuFriSatSun
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
CalendarCalendar
< class="" height="25"> Kush është në linjë
1 Përdorues në Linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 1 vizitor

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 18 më Sun Nov 30, 2014 4:03 pm
Statistikat
Forumi ka 48 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri visar maliqi

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 302 artikuj v 206 temat
Partnetneret
www.ihg-crew.org
Sondazh
Kush Do Ta Fitoj Scudeton?
Ac Milan
82%
 82%  [ 9 ]
Fc Inter
9%
 9%  [ 1 ]
Juventus
0%
 0%  [ 0 ]
Lazio
0%
 0%  [ 0 ]
As Roma
9%
 9%  [ 1 ]
Fiorentina
0%
 0%  [ 0 ]
Ndonje ekip Tjeter
0%
 0%  [ 0 ]
Totali i votave : 11

 

Ku mund tё përfundojё Lorik Cana?

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
Autori Mesazh
Atif22
Web Master
avatar


Age : 23 Join date : 28/09/2008 Numri i postimeve : 258 Location : prishtina

MesazhTitulli: Ku mund tё përfundojё Lorik Cana?   Fri Oct 03, 2008 10:15 pm

Mesfushori shqiptar Lorik Cana, ka pohuar se nuk do lëvizё kurrsesi nga Marseille nёse nuk bёhet fjalё pёr njё skuadёr tё madhe evropiane.

Milan, Real, Arsenal janё pёmendur nё mёnyrё tё vazhdueshme nga mediat dhe janё pranuar nёn zё edhe nga lojtari, ndёrkohё qё pas kёndit kanё qёndruar shpesh edhe Everton dhe Roma.

Everton madje mund ta kishte lojtarin nё moment, nёse ky i fundit do tё dёshironte. Anglezёt janё tё gatshёm tё paguajnё 12 milionё funte te Marseille dhe t’i ofrojnё tё paktёn 3 milionё euro nё vit shqiptarit. Por ndonjёherё paratё nuk janё gjithçka, dhe Cana ёshtё i gatshёm tё sakrifikojё nё njё skuadёr mё tё madhe, por me mё pak para.

Objektivi

Nёse ndodh qё tё qëndrojё nё Marseille, ky sigurisht do tё jetё viti i fundit pёr Canёn nё futbollin francez. Te Lyoni e ka pёrmendur sistematikisht qё nuk dёshiron tё kalojё pёr arsye rivaliteti dhe respekti ndaj tifozёve, ndёrkohё qё skuadrat e tjera franceze nuk kanё aromё tё kampionёve.

Lojtari duket perfekt pёr kampionatin anglez, si pёr nga fiziku ashtu e dhe pёr nga mёnyra e tё luajturit. Jo tё gjithё faullat janё kartonё tё verdhё nё ishull dhe pёr Canёn dhe agresivitetin e tij nё fushёn e lojës, ky ёshtё njё plus mё shumё.

Gushti

Lёvizja ёshtё e mundur deri nё minutat e fundit. Cana tre vite mё parё kaloi tek Marseille pasi qё kampionati francez kishte filluar, ndёrkohё qё pritet qё deri nё datёn e lejuar tё ketё lёvizje. Shqiptari nuk nxitohet. Ndoshta edhe njё vit tjetёr nё “kryeqytetin e futbollit” nuk do t’i bёnte keq. Pёr mё tepёr qё tani nё Francё thuhet qё pas 6 viteve Lyoni i ka tё gjithё shanset qё tё mos persёrisё titujt e shkёlyqer.

Po sa garanci ka Cana tё mund ta fitojё titullin? Sepse atje, nё Francё, titulli fitohet vetёm nёse nuk do vetё Lyoni
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://acmilan-shqip.newgoo.net

Ku mund tё përfundojё Lorik Cana?

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit: Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Super Milan :: Jashte teme :: Sende per futboll -