Super Milan

Ac Milan-shqip.newgoo.net Vetem Per Ju
 
ForumForum  PortaliPortali  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  
identifikimi
Identifikimi:
Fjalëkalimi:
Më Identifiko Automatikisht: 
:: Harrova fjalkalimin
Top posters
Atif22
 
dionisi44
 
lorik krasniqi
 
Milanello
 
dini
 
Dionis
 
lanti
 
mentori_mitro
 
sadik.09
 
May 2018
MonTueWedThuFriSatSun
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
CalendarCalendar
< class="" height="25"> Kush është në linjë
1 Përdorues në Linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 1 vizitor

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 18 më Sun Nov 30, 2014 4:03 pm
Statistikat
Forumi ka 48 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri visar maliqi

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 302 artikuj v 206 temat
Partnetneret
www.ihg-crew.org
Sondazh
Kush Do Ta Fitoj Scudeton?
Ac Milan
82%
 82%  [ 9 ]
Fc Inter
9%
 9%  [ 1 ]
Juventus
0%
 0%  [ 0 ]
Lazio
0%
 0%  [ 0 ]
As Roma
9%
 9%  [ 1 ]
Fiorentina
0%
 0%  [ 0 ]
Ndonje ekip Tjeter
0%
 0%  [ 0 ]
Totali i votave : 11

 

Mijatovic: Del Piero dhe Raul e meritojnë "Topin e Artë"

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
Autori Mesazh
Atif22
Web Master
avatar


Age : 23 Join date : 28/09/2008 Numri i postimeve : 258 Location : prishtina

MesazhTitulli: Mijatovic: Del Piero dhe Raul e meritojnë "Topin e Artë"   Sun Oct 19, 2008 12:12 pm

Drejtori sportiv i Real Madridit, Pedrag Mijatovic, beson se Alessandro Del Piero dhe Raul Gonzalez janë simbole të futbollit. Ajo që ai nuk mund ta besojë është se asnjëri nga legjendat nuk e ka fituar "Topin e Artë".

Dy kapitenët e skuadrave gjigante do të takohen të martën mbrëma në kuadër të Grupit F në Ligën e Kampionëve, ndeshje e cila konsiderohet derbi i xhiros së tretë në fazën e grupeve.Ndeshjet ndërmjet Juventusit dhe Real Madridit gjithmonë ofrojnë spektakël, ndërsa të gjithë e kujtojnë finalen e vitit 1998 kur Mijatovic shënoi golin e fitores për Spanjollët. Ndërsa në gjysmëfinalen e vitit 2003 ishte pikërisht Del Piero kreatori i lojës së Bardhezinjve të cilët eliminuan Los Merengues.

“Alex dhe Raul Janë vetë futbolli. Padrejtësia më e madhe është se asnjëri prej tyre nuk e ka fituar ‘Topin e Artë’”.“Mendoj se këto dy lojtarë e kanë merituar ta fitojnë ‘Topin e Artë’ së paku njëherë në karrierën e tyre, të mos them dy herë. Shpresoj që dikur ata të vlerësohen për kontributin e tyre, pasi që ata janë garantues se ana e bukur e futbollit nuk do të zhduket kurrë”, ka thënë Mijatovic për “Tuttosport”.

Mbretërit aktualisht prijnë në Grupin H me dy fitore, ndërsa Zonja e Vjetër është e dyta me një fitore dhe një barazim. Nëse djemtë e Ranierit shënojnë fitore në Olimpico të Torinos, atëherë do të mund ta marrin kryesimin.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://acmilan-shqip.newgoo.net

Mijatovic: Del Piero dhe Raul e meritojnë "Topin e Artë"

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit: Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Super Milan :: Jashte teme :: Sende per futboll -